Domovská stránka » Uncategorized » Kde nájdete na Tenerife delfíny

Kde nájdete na Tenerife delfíny

Ak máte radi delfíny a veľryby, na Tenerife ste na správnom mieste. Existuje hneď niekoľko možností, kde je ich možné vidieť; buď v parku, alebo voľne v oceáne.

Ak sa roznodnete pre návštevu vodného parku, máte 2 možnosti: Loro Parque v Puerto de la Cruz (severná časť ostrova), alebo Aqualand v Costa Adeje (južná časť ostrova). Pre ktorý z nich sa rozhodnúť?

Ak ste ubytovaní na juhu ostrova, je Aqualand rozhodne jednoduchšia možnosť; existuje gratis shuttle service (autobus) ktorý vás dopraví z vybraných zástaviek do Aqualandu a naspať do hotela.  Aqualand je otvorený 365 dní v roku a šov s delfínmi si môžete vychutnať každý deň o 15,30 hod. a je zahrnutá v cene. Táto šov je podľa môjho názoru v porovnaní s Loro Parque omnoho lepšia.

Okrem šov s delfínmi máte celý deň na kúpanie a rôzne atrakcie v Aqualande. Atrakcie Aqualandu sú ideálne hlavne pre deti.

Šov delfínov v Aqualande

Šov delfínov v Aqualande

Za malý poplatok môžete navštíviť aj zákulisie delfinária a cez pozorvať ich cez presklené steny.

delfiny tenerife

V zákulisí delfinária si delfíny môžete aj vyfotiť

Ak by ste sa chceli s delfímni okúpať, jedinú možnosť máte v Aqualande a síce za poplatok 100€/osobu. V cene je zahrnuté jedno foto a môžete so sebou priniesť 2 sprievdoné osoby, kotré sa síce nemôžu kúpať, ale môžu robiť fotky a pozerať sa. V poplatku nie je zahrnuté vstupné do Aqualandu. Táto atrakcia trvá približne 40 minút a je potrebná rezervácia 1-2 dni vopred, telefonicky na +34-922-716128. Tieto informácie sú bez záruky a Aqualand ich môže kedykoľvek zmeniť.

Druhá možnosť je Loro Parque. Tento park  otvorený pred 40 rokmi, a je udržiavaný v perfektnom stave. jedná sa o nadáciu, ktorá ochraňuje rôzne druhy zvierat ohrozených pred vyhynutím (niektoré je možné vidieť aj priamo v parku) a podporuje projekty pre ochranu zvierat na celom svete.  Tento park je niečo ako obrovská zoologická záhrada a je najznámejším na Kanárskych ostrovoch.

Doprava do tohto parku nie je zadarmo, najlepší spôsob je buď auto z požičovne, alebo zakúpiť si lístok vrátane dopravy (buď cez vášho sprievodcu, alebo v hoteli).

Okrem delfínov tu nájdete aj šov s kosatkami (jediná na ostrove, v prípade že by ste ich chceli vidieť v akcii), pinguinárium (tučniaci), podvodný tunel so žralokmi, opice, orangutány, papagáje, atď. V tomto parku sa neokúpete, ale ak máte radi zvieratá, určite si prídete na svoje.

Šov delfínov v Loro Parque

Šov delfínov v Loro Parque

Ako som spomenul, okrem delfínov v tomto parku nájdete aj kosatky:

Šov kosatiek v Loro Parque

Šov kosatiek v Loro Parque

Treťou možnosťou sú výlety na lodi, katamaráne, atď. Delfíny a veľryby sa vyskytujú voľne hlavne pri južnom pobreží Tenerify.  Vo väčšine prípadov vám dokonca pri predaji exkurzie dávajú záruku, že ich počas výletu uvidíte.

Ja som na začiatku síce o tejto zvláštnej záruke pochyboval, na ich mieste by som predsa ruku za delfíny do ohňa nedal, ale v podstate na všetkých výletoch, na ktorých som sa za uplynulé roky zúčastnil, sme nakoniec nejaký druh delfínov videli.  Dokonca niekedy sprevádzajú aj trajekt na La Gomeru (tiež som to zažil) a dokonca raz sme ich videli počas výletu malým zodiakom pri Los Cristianos.  Je jednoduchšie natrafiť na veľryby než na delfínov.

Delfíny v oceáne

Veľryby v oceáne

Veľryba (španielsky: ballena) v blízkosti výletnej lode

Veľryba (španielsky: ballena) v blízkosti výletnej lode

V ponuke je veľa výletov loďou, plachetnicou, katamaránmi, ponorkami, atď, v podstate nezávisle pre ktorý z nich sa rozhodnete, by ste mali delfíny alebo veľryby požas tohto výletu vidieť. Veľa šťastia pri plavbe na mori! 🙂

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s